Evenimente

Steluță inactivăSteluță inactivăSteluță inactivăSteluță inactivăSteluță inactivă

Cu prilejul zilei de 1 decembrie 2020, Ziua Națională a României, Biblioteca "Anton Pann" Filiași a organizat o amplă expoziție de carte pentru a marca acest eveniment ce reprezintă un moment important din istoria românilor.

Sărbătorită la nivel internațional, la data de 5 octombrie, în fiecare an, ZIUA EDUCAȚIEI reprezintă o campanie de promovare a meritelor cadrelor didactice și a contribuției aduse de acestea în procesul educațional, la nivel mondial. Pentru a marca așa cum se cuvine această zi importantă, Biblioteca "Anton Pann" a organizat sub sloganul "Reimaginarea viitorului" o atractivă expoziție de carte, ce nu putea fi ignorată de către utilizatori.

Motto

Există două lucruri esenţiale care vă vor face mai înţelepţi: cărţile pe care le veţi citi şi oamenii pe care îi veţi întâlni.
(Charles “Tremendous” Jones)

• Luni - Vineri
  • 08:00 - 19:00

Noutăți