Evenimente

Steluță inactivăSteluță inactivăSteluță inactivăSteluță inactivăSteluță inactivă

Biblioteca "ANTON PANN" Filiași omagiază FEMEIA cu o interesantă expoziție de carte.

Mica Unire din 24 ianuarie 1859 a fost primul și cel mai important pas pe calea înfăptuirii statului unitar național, care a deschis calea spre Marea Unire sărbătorită de 1 decembrie 1918. Astfel, Biblioteca "Anton Pann" a organizat o expoziție de carte ce aduce în prim plan oamenii și demersurile făcute de aceștia pentru idealul de țară unitară.

Biblioteca "Anton Pann" Filiași serbează „luna iubirii” printr-o expoziție de carte care omagiază iubirea.

Cu prilejul zilei de 1 decembrie 2020, Ziua Națională a României, Biblioteca "Anton Pann" Filiași a organizat o amplă expoziție de carte pentru a marca acest eveniment ce reprezintă un moment important din istoria românilor.

Motto

Există două lucruri esenţiale care vă vor face mai înţelepţi: cărţile pe care le veţi citi şi oamenii pe care îi veţi întâlni.
(Charles “Tremendous” Jones)

• Luni - Vineri
  • 08:00 - 19:00

Noutăți